๑۩۞۩๑ wikijadval ๑۩۞۩๑

ماهی ها

گرازماهی

گرازماهی گُرازماهی یا پورپویز (Porpoise) گونه‌ای از آب‌بازسانان است اما همچون نهنگ‌ها، سنگین و درشت نیست و نهایتاً با طولی معادل یک و نیم متر و وزنی کمی بیش از ۴۰ کیلوگرم می‌باشد.

دلفین نواری

دلفین نواری دلفین نواری گونه‌ای دلفین است که در آب‌های معتدل و گرمسیری اقیانوس‌های سراسر جهان زندگی می‌کند و تاکنون زیر بررسی و پژوهش‌های بسیار قرار گرفته است.

دلفین هکتور

دلفین هکتور دلفین هکتور آب‌بازی ساکن نیوزیلند و یکی از چهار عضو سرده سیاه‌سفیدها است. با طولی نزدیک به ۱٫۴ متر، این جانور از کوچک‌جثه ترین گونه‌های دلفین به شمار می‌آید.

دلفین گوژپشت

دلفین گوژپشت دلفین‌های گوژپشت اعضای سرده گوژدلفین‌ها از دلفین‌های اقیانوسی هستند. مشخصه اصلی این دلفین‌ها خمیدگی‌ای آشکار و باله پشتی در امتداد خمیدگی‌شان است.

دلفین پوزه‌بطری

دلفین پوزه‌بطری دلفین پوزه‌بطری معمولی شناخته شده ترین عضو خانواده دلفین‌سانان و از گونه دلفین‌هایی است که به وفور در آکواریوم‌های دنیا جهت عملیات نمایشی به کار گرفته می‌شود.

دلفین

دلفین دُلفین‌ها پستاندارانی دریازی از راسته آب‌بازسانان هستند که رابطه نزدیکی با نهنگ‌ها و گرازماهی‌ها دارند. اجداد این جانوران جفت‌سمانی بودند که نزدیک به ۵۰ میلیون سال پیش برای پیدا کردن غذا از خشکی به دریا وارد شدند.

سگ‌ماهی

سگ‌ماهی سگ‌ماهی، در بین مردم ایران، به بیش از از ۱۰ گونه از ماهیانی که در آب‌های ایران انتشار دارند و بیشترشان جزء خانواده سگ‌ماهیان جویباری (Balitoridae) هستند، گفته می‌شود.

کوسه آبی

کوسه آبی کوسه آبی (نام علمی: Prionace glauca) نوعی کوسه از خانواده ریکوئیم شارک است. این کوسه در اقیانوس‌های گرمسیری و معتدل جهان زندگی می‌کند و می‌تواند به اندازه ۱۱ فوت (۳٫۳ متر) رشد کند.

صفحه 1 از 512345