๑۩۞۩๑ wikijadval ๑۩۞۩๑

سگ‌ماهی

سگ‌ماهی سگ‌ماهی، در بین مردم ایران، به بیش از از ۱۰ گونه از ماهیانی که در آب‌های ایران انتشار دارند و بیشترشان جزء خانواده سگ‌ماهیان جویباری (Balitoridae) هستند، گفته می‌شود.

کوسه آبی

کوسه آبی کوسه آبی (نام علمی: Prionace glauca) نوعی کوسه از خانواده ریکوئیم شارک است. این کوسه در اقیانوس‌های گرمسیری و معتدل جهان زندگی می‌کند و می‌تواند به اندازه ۱۱ فوت (۳٫۳ متر) رشد کند.

کوسه بزرگ سفید

کوسه بزرگ سفید کوسه سفید یا کوسه بزرگ سفید یا مرگ سفید در آب‌های ساحلی تمام اقیانوس‌های جهان زندگی می‌کند.این کوسه به خاطر اندازه بزرگش به خوبی شناخته شده‌است.اندازه بزرگترین این جانورها به ۶ متر طول و ۲۲۴۰ کیلوگرم وزن…

کوسه ببری

کوسه ببری کوسه ببری یا ببر کوسه یک کوسه شکارچی بزرگ است که می‌تواند به طول ۵ متر برسد.این کوسه در دوران بلوغ معمولاً ۲ تا ۳ متر است.این جانور در بسیاری از اقیانوس‌های گرمسیری و معتدل جهان یافت می‌شود.

دوشیزه‌ماهی

دوشیزه‌ماهی دوشیزه‌ماهی یکی از گونه‌های ماهی از خانوادهٔ شقایق‌ماهیان است. بیشتر دوشیزه‌ماهیان در میان مرجان‌های دریایی گرمسیری یا آکواریوم‌ها زندگی می‌کنند. گروهی دیگر نیز در آب‌های معتدل زندگی می‌کنند.

ملوان‌ماهی

ملوان‌ماهی مَلَوان‌ماهی از ماهیان دریای سرخ تا آفریقای جنوبی است که تا جنوب خاوری استرالیا و جنوب ژاپن نیز یافت می‌شود. این ماهی به‌تازگی در مدیترانه نیز دیده شده‌است.

قزل‌آلا

قزل‌آلا ماهی قزل‌آلا یا trout از نوع ماهی‌های سردآبی است و در زیرگروه ماهی های آزاد جای می گیرد دارای بدنی فشرده و داری باله دمی بزرگ‌تر از ماهی آزاد است. ساقه دمی آن مرتفع، سر کند و قسمت خارجی…

صفحه 1 از 2912345...1020...قبلی »